icon clock10.05.2026
icon eye67
У громадах

«Мама Галя» для всієї бригади

   Від початку повномасштабної війни життя українських матерів докорінно змінилося. Їхні дні тепер вимірюються не годинами, а короткими повідомленнями «+» у месенджерах. Це цілодобовий режим хвилювання, де серце матері одночасно перебуває і вдома, і там – у холодних окопах Донеччини чи під обстрілами на Харківщині. Українська мама сьогодні – це волонтерка, психологиня і незламна фортеця, яка не має права на слабкість.

   Саме такою є Галина Омелянівна ГРИЦЮК з Усть-Путили. У 67 років її життя не сповільнилося, а навпаки – набуло обертів, які важко витримати навіть молодим. Щоранку вона поспішає у школу та дитячий садок, відводячи на заняття внучок Настю та Олександру. Поки їхній тато Павло боронить Україну. Вона каже, що не має права ні старіти, ні хворіти. Бо то уроки готує з однією внучкою, то до виступів – з іншою. Син з невісткою розлучені, тож всі материнські обов’язки лягли на її плечі. Бо серце материнське болить за кожну дитину у цей складний час. Один син та дочка живуть за кордоном – в Польщі та Німеччині. Ще одна дочка біля неї. Але серце її вже рік живе на Донеччині, де з 25 січня 2025 року мінометником у 24-й штурмовій бригаді служить її син Павло.

   Незважаючи на мізерну пенсію та домашні потреби, мама постійно надсилає синові все необхідно. Спочатку забезпечила його одягом та речами. Потім щомісяця старалася надіслати посилку з харчами. За весь час відправила 35 посилок по 30-40 кілограмів кожна. Бо для неї нема чужих дітей, старається, щоб і товаришів син смачним домашнім пригостив. То її так і називають в бригаді – мама Галя. Знають, що вона все, що треба дістане, як попросять. Було таке, що Галина Омелянівна відправляла посилку старих рушників, якими в церкві користувалися і вже відклали, та кілька банок смальцю. З цього нехитрого набору військові робити примітивні грілки (нарізали рушник шматками і заливали його смальцем у консервній банці), а на них гірли їжу та й зігрівалися на позиціях. 

  • Останній місяць я пережила страшне хвилювання, – ділиться Галина Омелянівна. – Більше місяця Павло не виходив на зв’язок. А останні чотири місяці він був на нульових позиціях на Донеччині. Було таке, що він не телефонував, але я бачила, що він в мережі і заспокоювалася цим. А цього разу він зник зовсім. То я підняла на ноги всіх, кого знала. Розуміла, що короткі відповіді, мовляв, не працює старлінк, тому й не дзвонить – ні про що не кажуть. 

   Цей місяць жінка практично прожила в каплицях та церкві, молячись за сина. Переконана, що її молитва не один раз рятувала синові життя. 

  • Розповідав Павло якось, що ішли вони з побратимом на “п’яту точку” (за продуктами). Павло щось замешкався ззаду, а його товариш наступив на розтяжку і загинув в нього на очах. Буквально кілька кроків врятували його тоді… Іншого разу він також врятувався, коли ворожі диверсанти залізли в окоп та знищили трьох наших військових. Кілька місяців тому потрапив в оточення, де пробув чотири доби. Звідти їх повернулося вісім із тридцять трьох бійців. Навіть, коли отримав важку контузію, після якої три дні нічого не бачив, то потихеньку відновився. 

   Тож вона була впевнена, що Господь почує її і цього разу. А коли недавно пролунав дзвінок і в трубці почулося знайоме: “Привіт, мам!”, то каже, ледь не вмерла від радості. Галина Омелянівна зізнається, що ніколи не думала, що радісна звістка може викликати нервовий приступ. 

   Зараз син у госпіталі в Харкові, під час штурму отримав ще одну контузію. Тож потрібна реабілітація і лікування. Галина Омелянівна каже, що вже за кілька днів Павла пустять додому на місяць. І це буде для неї найкращий подарунок до Дня матері. Бо вперше за довгий час її серце буде битися в грудях, а не в окопах – поруч із сином…

   Людмила ФЕДЮК.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *